POWSTAŁ CA AUTO BANK BANK MOBILNOŚCI DLA LEPSZEJ PLANETY

NEWS

Powstał Crédit Agricole Auto Bank: nowy pan-europejski lider w finansowaniu pojazdów, leasingu oraz mobilności  

  • Celem nowego Banku, wywodzącego się z FCA Banku, jest zostanie wiodącym, niezależnym i wielomarkowym liderem w finansowaniu pojazdów oraz sektora mobilności w Europie.
  • Przy wsparciu Crédit Agricole Consumer Finance, który jest jedynym udziałowcem Banku, nowy CA Auto Bank ma ambicje przewodzić zmianom transformacji energetycznej na rynku motoryzacyjnym, osiągając co najmniej 10 miliardów euro outstandingu do 2026 roku, przy czym 80% portfela nowych pojazdów będą stanowiły „zielone” pojazdy ekologiczne.
  • CA Auto Bank jest otwarty na nowe partnerstwa i będzie prowadził swój biznes we wszystkich sektorach mobilności: od samochodów przez jednoślady, kampery, łodzie, sprzęt rolniczy, po lekkie i ciężkie pojazdy użytkowe.
  Turyn, 4 kwiecień 2023 Wraz z narodzinami CA Auto Bank otwiera się nowy rozdział mobilności w Europie. CA Auto Bank to międzynarodowa grupa bankowa prowadząca działalność w 17 krajach europejskich i Maroku. Nowy Bank, nadzorowany przez Crédit Agricole Consumer Finance (będący częścią Crédit Agricole S.A.), jest owocem ogłoszonych w 2021 roku porozumień pomiędzy francuską Grupą a firmą Stellantis, w ramach reorganizacji partnerstwa finansowego obu firm. Celem CA Auto Bank jest zdobycie pozycji wiodącego niezależnego, wielomarkowego gracza w zakresie finansowania pojazdów oraz w sektorze mobilności. Bank, który zachowa swoją europejską siedzibę w Turynie, jest silnie obecny na arenie międzynarodowej, a jego celem jest osiągnięcie co najmniej 10 miliardów euro outstandingu do 2026 r., przy czym 80% portfela nowych pojazdów będą stanowiły „zielone” w pełni elektryczne lub hybrydowe pojazdy ekologiczne. Utworzenie CA Auto Bank stanowi jeden z filarów strategii CA Consumer Finance: Grupa dąży do tego, aby stać się europejskim liderem w dziedzinie zielonej mobilności, dzięki pełnej gamie rozwiązań dostarczanych przez jej spółki zależne i zaprojektowanych tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów. CA Auto Bank, który pozycjonuje się jako nowy „Bank Mobilności dla Lepszej Planety”, zamierza przewodzić transformacji branży energetycznej, czyniąc dostęp do pojazdów o zerowej i niskiej emisji coraz bardziej powszechnym i przystępnym dla wszystkich odbiorców.   Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w załączonym pliku    

Podziel się

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • E-mail