Drivalia przejmuje działalność ALD Automotive w Irlandii i Norwegii, a także działalność Leaseplan w Finlandii i Republice Czeskiej.

NEWS
 • Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej spółka grupy CA Auto Bank przejmuje
  działalność ALD Automotive i Leaseplan na czterech europejskich rynkach,
  obejmując łącznie 70 000 pojazdów i około 430 pracowników.
 • Dzięki tym działaniom Drivalia będzie prowadziła działalność wynajmu na 13
  rynkach. Spółka prowadzi już działalność we Włoszech, Francji, Hiszpanii,
  Portugalii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Belgii, Holandii i Danii.
 • Początkowo oferta Drivalia w nowych czterech rynkach będzie skoncentrowana
  na wynajmie długoterminowym (LTR), jednakże spółka planuje wprowadzić w
  przyszłości kompleksową gamę rozwiązań mobilności, takich jak car sharing
  samochodów elektrycznych, subskrypcje samochodowe oraz wynajmy o różnym
  czasie trwania.

Mobilność Drivalia daje znaczący krok naprzód w procesie wzrostu na rynku europejskim. Po uzyskaniu zatwierdzenia od Komisji Europejskiej, firma wynajmu i mobilności grupy CA Auto Bank oficjalnie sfinalizowała przejęcie działalności ALD Automotive w Norwegii i Irlandii, oraz działalności Leaseplan w Republice Czeskiej i Finlandii, łącznie obejmując 70 000 pojazdów i około 430 pracowników.

Ta strategiczna decyzja pozwala Drivalii na wzmocnienie swojej obecności w Europie, dzięki czterem nowym rynkom, zwiększając tym samym do 13 liczbę krajów, w których firma prowadzi działalność. Firma zapewni ciągłość usług w tych regionach, ponieważ nowe spółki-córki będa kierowane przez Dag Frauruda w Norwegii, Davida Wilkinsona w Irlandii, Martina Brix’a w Republice Czeskiej oraz Petteri Pihlasa w Finlandii.

Początkowo oferta Drivali w tych czterech krajach skoncentruje się na usługach wynajmu długoterminowego. Spółka ma jednak ambitne plany na przyszłość, stopniowo poszerzając swoje usług chce wprowadzić pełen zakres rozwiązań „Planet Mobility” Drivalia, takich jak car sharing samochodów elektrycznych, subskrypcje samochodowe i wynajem o różnym czasie trwania. Po zakończeniu procesu rebrandingu, nowo nabyte spółki-córki zostaną zintegrowane z grupą Crédit Agricole, dziesiątym co do wielkości bankiem na świecie, obsługującym ponad 53 miliony klientów w 46 krajach.

„Z radością i dumą witamy wszystkie nowe zespoły w naszej wielkiej rodzinie. Te przejęcia stanowią przełomowy moment dla projektu Drivalii w Europie. Dzięki uruchomieniu nowych spółek-córek w Irlandii, Norwegii, Finlandii i Republice Czeskiej, zbliżamy się coraz bardziej do naszego celu, którym jest stać się czołowym pan-europejskim graczem w mobilności przyszłości”, mówi Giacomo Carelli, CEO CA Auto Banku i Prezes Drivalii. „Będziemy pracować nad wzmocnieniem i poprawą jakości oferowanych usług oraz wzrostu zadowolenia obecnych klientów, dzięki połączeniu wielkiego know-how nowych zespołów z naszym. Strategia spółki, oparta na charakterze niezależnego i wielomarkowego operatora w Grupie z prawie stu letnim doświadczeniem motoryzacyjnym, pozwala nam oferować najlepsze rozwiązania mobilności dostępne na rynku ” – mówi Paolo Manfreddi, CEO Drivalii.

Podziel się

 • Twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • E-mail