IAA Mobility: CA Auto Bank i Drivalia wyruszają, by zdobyć Europę.

NEWS
  • CA Auto Bank i Drivalia  (spółka zajmująca się mobilnością) przedstawiają swoje plany rozwoju na targach motoryzacyjnych w Monachium. Drivalia rozpocznie działalność na niemieckim rynku do końca 2023 roku, podczas gdy Bank ma na celu osiągnięcie 2 miliardów euro wolumenu sprzedaży detalicznej do 2024 roku tylko w Niemczech.
  • W ciągu pierwszych trzech miesięcy działalności jako niezależny gracz, od kwietnia 2023 roku, gdy zastąpił FCA Bank, CA Auto Bank osiągnął już 3,7 miliarda euro wolumenu sprzedaży detalicznej na poziomie europejskim, przy całkowitej wartości portfela wynoszącej 24,7 miliarda euro, co odzwierciedla wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy Bank działał jako firma związana z producentem.
  • Do 2024 roku, po uruchomieniu w Austrii, Szwecji i Szwajcarii, Drivalia będzie obsługiwać 18 krajów europejskich, tak jak CA Auto Bank. Obie firmy będą współpracować synergicznie, aby opracować paneuropejską ofertę finansowania oraz mobilności.
  • Nowe partnerstwa z renomowanymi producentami samochodów zostaną ogłoszone podczas targów IAA Mobility w Monachium.

Monachium, 4 września 2023 roku

CA Auto Bank przyspiesza swoją ekspansję w Europie: do końca tego roku jego firma mobilności, Drivalia, rozpocznie działalność w Niemczech i Polsce, co zwiększy liczbę krajów, w których ma obecność, do 15. Oficjalne ogłoszenie zostało dokonane podczas targów IAA Mobility w Monachium, jednych z największych targów motoryzacyjnych na świecie, gdzie Grupa przedstawiła dzisiaj swoje plany rozwoju.

Wybór lokalizacji z pewnością nie jest przypadkowy: Niemcy, kraj, w którym rejestracje pojazdów elektrycznych osiągają rekordowe poziomy (w pierwszej połowie 2023 roku pojazdy elektryczne wzrosły o 31,7% w porównaniu do roku poprzedniego), to strategiczny rynek dla wzrostu Drivalia, która uważa się za lidera w dziedzinie zielonej mobilności i planów wynajmu. Firma ma na celu zbudowanie floty o co najmniej 15 000 pojazdów w ciągu najbliższych trzech lat, zaczynając od wynajmu średnio- i długoterminowego, stopniowo rozszerzając swoje usługi, aby obejmować wszystkie rozwiązania „Planet Mobility” Drivalia, takie jak współdzielenie samochodów elektrycznych i innowacyjne subskrypcje samochodów.

Ekspansja Drivalia będzie kontynuowana w 2024 roku, obejmując Austrię, Szwecję i Szwajcarię, osiągając łącznie 18 krajów. Europejski zasięg firmy zostanie zharmonizowany z CA Auto Bank, mobilnym bankiem dla lepszego świata, spółką zależną od Crédit Agricole Consumer Finance. CA Auto Bank i Drivalia będą współpracować, aby opracować paneuropejską ofertę finansową i mobilnościową, z celem stania się wiodącymi graczami w sektorach finansowania pojazdów, leasingu i mobilności.

Po swojej transformacji w niezależnego gracza w kwietniu 2023 roku (wcześniej działającego jako firma związana z Fiat Chrysler Automobiles), CA Auto Bank zdobył już zaufanie kilku nowych partnerów, w tym 45 marek samochodowych i około 10 000 sprzedawców samochodów, osiągając 3,7 miliarda euro wolumenu nowej sprzedaży na poziomie europejskim już w pierwszym kwartale działalności oraz całkowitą wartość portfela wynoszącą 24,7 miliarda euro, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy działał jako firma związana.

Na arenie międzynarodowej CA Auto Bank planuje, że do 2030 roku 80% jego portfela nowych pojazdów będzie stanowiły modele zielone (czyli elektryczne i hybrydowe). Ekipa banku ma także ambitne plany rozwoju na niemieckim rynku, gdzie zamierza osiągnąć 2 miliardy euro w produkcji detalicznej do 2024 roku, co stanowi wzrost o 30%.

Wzrost CA Auto Bank będzie opierać się na rozbudowie sieci dealerskiej i na nawiązywaniu nowych partnerstw z renomowanymi międzynarodowymi markami. Pierwsze z tych partnerstw, które jest już bliskie, to współpraca z Lucid, amerykańskim producentem luksusowych samochodów elektrycznych.

„Dzięki CA Auto Bank, Grupa Crédit Agricole ma teraz innowacyjne narzędzie do obsługi wszystkich graczy na rynku mobilności (samochody, motocykle, pojazdy rekreacyjne, morskie, itp.) na poziomie paneuropejskim, w tym w formie etykiety białej, z kompletną i działającą ofertą. To niezbędny filar, aby osiągnąć naszą ambicję stania się liderem w dziedzinie zielonej mobilności w Europie” – skomentował Stéphane Priami, Przewodniczący CA Auto Bank, Dyrektor Generalny Crédit Agricole Consumer Finance i Zastępca Doradcy Zarządu Crédit Agricole S.A. ds. specjalizowanych usług finansowych.

„Jesteśmy nowym graczem, spoglądającym w przyszłość, ale z wielką historią i znaczącym know-how za sobą: to fundamenty, na których chcemy budować naszą ekspansję w Europie” – powiedział Giacomo Carelli, Dyrektor Generalny CA Auto Bank i Przewodniczący Drivalia. „CA Auto Bank rośnie szybko po swojej transformacji w niezależnego gracza, a Drivalia już osiągnęła wynajem i dzierżawę 165 000 pojazdów w 13 krajach, do których niedługo dołączą Niemcy i Polska, zbliżając nas coraz bardziej do naszego celu stania się liderami paneuropejskimi w dziedzinie mobilności przyszłości”.

„W rynku takim jak Niemcy, gdzie istnieje duża wrażliwość na temat zielonej mobilności, Bank znalazł żyzną glebę do rozwoju swoich rozwiązań, które wkrótce będziemy mogli wdrożyć w ofercie mobilności Drivalia” – powiedział Karsten Borkowsky, Dyrektor Krajowy CA Auto Bank Deutschland. „W Niemczech CA Auto Bank i Drivalia będą siłą napędową w popularyzacji pojazdów o zerowej i niskiej emisji, aby przyczynić się do ciągłej transformacji energetycznej w mobilności”.


CA Auto Bank S.p.A.
CA Auto Bank is a universal bank, a subsidiary of Crédit Agricole Consumer Finance. which operates as an independent, multi-brand player in the vehicle financing, leasing and mobility sectors. CA Auto Bank provides a comprehensive offering of financial and mobility products, as well as insurance services. The credit, leasing, rental and mobility financing programmes offered by CA Auto Bank are designed specifically for sales networks, private customers and corporate fleets. CA Auto Bank maintains a presence in 18 European countries (Austria, Belgium, the Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Norway, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Sweden,
Switzerland and the United Kingdom) and in Morocco, directly or through branches, with a total of more than 2,200 employees. As at 30 June 2023, the Bank’s end-of-period outstandings stood at €24.7 billion.

Through Drivalia the Group’s rental and mobility company, the Bank offers a full range of mobility solutions: from electric car sharing to innovative car subscriptions, via rentals for all lengths of time. Drivalia deals with all-round mobility, by proposing innovative mobility schemes that combine flexibility, digital usage, an on-demand approach and sustainability.
In June 2019, the company launched its network of Mobility Stores, physical points of sale where customers can access all the mobility services on offer. With the launch of the first fully electrified Mobility Store at Turin-Caselle Airport in 2020 and many others in its wake, Drivalia has become a benchmark operator in sustainable mobility too. It has now clocked up over 1,600 charge point installations across all its Stores, making it the largest private electrified network in Italy. In 2023, the electrification plan will also continue in the European countries where Drivalia operates.


For further information:
www.ca-autobank.com
www.drivalia.com

Podziel się

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • E-mail