Rozpoczęcie współpracy pomiędzy CA Auto Bank a Groupe Beneteau

NEWS

CA Auto Bank wkracza na rynek łodzi, podpisując paneuropejską umowę partnerską z firmą Groupe Beneteau.

 

  • CA Auto Bank i jedna z wiodących na świecie Grup producentów łodzi oficjalnie ogłaszają współpracę w zakresie dostarczania usług finansowych na poziomie paneuropejskim.
  • Umowa, która pozycjonuje CA Auto Bank jako kluczowego partnera w sektorze morskim, zostanie wdrożona w 12 strategicznych krajach w nadchodzących miesiącach.
  • Partnerstwo, podpisane podczas Cannes Yachting Festival, obejmuje opcje finansowania dla wszystkich marek Groupe Beneteau: Beneteau, Jeanneau, Prestige, Wellcraft, Delphia, Scarab, Four Winns, Lagoon i Excess.

 

Saint-Gilles-Croix-de-Vie /Turyn, 23 października 2023 r.

 

CA Auto Bank, spółka zależna Crédit Agricole Consumer Finance, potwierdza swoje ambicje w sektorze morskim, ogłaszając partnerstwo z Groupe Beneteau, znanym na całym świecie producentem łodzi żaglowych i motorowych. To partnerstwo umacnia długotrwałą współpracę bankową między Grupą Crédit Agricole a Grupą Beneteau.

 

Zgodnie z postanowieniami umowy, podpisanej podczas Cannes Yachting Festival, Bank będzie oferować swoje spersonalizowane rozwiązania finansowe klientom oraz dealerom Grupy na poziomie paneuropejskim, rozpoczynając od Grecji, Polski, Portugalii i Szwajcarii. Współpraca, która w nadchodzących miesiącach ma zostać rozszerzona na kolejne 8 europejskich krajów uzupełnia system już wdrożony przez Groupe Beneteau na rynkach objętych SGB Finance i obejmuje ponad 120 modeli francuskiej grupy, zaspokajając szerokie spektrum preferencji żeglarskich.

 

Groupe Beneteau obecnie działa w czterech segmentach rynkowych (żeglarstwo jednokadłubowe, żeglarstwo wielokadłubowe, łodzie rekreacyjne oraz „Nieruchomości na wodzie”). Oferuje 128 modeli, zarówno żaglowych, jak i motorowych, w ramach dziewięciu swoich marek, o długości od 4,5 do 24 metrów. Groupe Beneteau, jedyny multi-specjalista w branży żeglarskiej, realizuje swoją misję „przenoszenia marzeń na wodę”, zwracając się do bardzo szerokiego, międzynarodowej grona właścicieli i klientów okazjonalnych.

 

Yann Masselot, Chief of brands & communication officer of Groupe Beneteau, oświadcza: „Cieszymy się z rozpoczęcia tego partnerstwa z CA Auto Bank, które wesprze naszą sieć dystrybucji i powiększy ofertę produktów finansowych dla naszych klientów końcowych, w kilku strategicznych krajach europejskich. Wiemy, jak ważne jest posiadanie wyjątkowej oferty usług finansowych. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę z CA Auto Bank, europejskim liderem w zakresie finansowania klientów finalnych i działalności dealerów.

 

„Cieszymy się, że możemy zadebiutować w sektorze morskim u boku tak znakomitego partnera jak Groupe Beneteau – powiedział Giacomo Carelli, CEO CA Auto Bank. Po ugruntowaniu swojej silnej obecności w sektorach motoryzacyjnym, dwukołowym, rekreacyjnym i pojazdów użytkowych, ta umowa otwiera nowy, istotny rozdział w naszej ekspansji, która doprowadzi nas do bycia jedynym niezależnym graczem w Europie specjalizującym się w usługach finansowych w całym spektrum mobilności”.

 

 

CA Auto Bank S.p.A.

CA Auto Bank to uniwersalny bank, w pełni należący do Crédit Agricole Consumer Finance, który działa jako niezależny i wielomarkowy uczestnik w finansowaniu i leasingu pojazdów oraz w sektorze mobilności. CA Auto Bank oferuje kompletną gamę rozwiązań kredytowych i leasingowych, wynajmu oraz usług ubezpieczeniowych. Produkty kredytowe, leasingowe, wynajmu oraz finansowania mobilności oferowane przez CA Auto Bank są specjalnie dostosowane do sieci sprzedaży, klientów indywidualnych i flot korporacyjnych. CA Auto Bank jest obecny w 18 krajach europejskich (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Norwegia, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania) oraz w Maroku, bezpośrednio lub poprzez oddziały, z ogólną liczbą ponad 2 200 pracowników. Na dzień 30 czerwca 2023 r. CA Auto Bank miał portfel kredytów i leasingów o wartości 24,7 miliarda euro.

Więcej informacji:

www.ca-autobank.com
www.drivalia.com

O Groupe Beneteau

Założony 139 lat temu w Vendée przez Benjamina Beneteau, Groupe Beneteau posiada międzynarodową obecność 22 zakładów produkcyjnych i globalną sieć sprzedaży. Groupe Beneteau odnotowała obrót w wysokości 1,5 miliarda euro w 2022 roku i zatrudnia prawie osiem tysięcy pracowników, głównie we Francji, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Włoszech i Portugalii. Jako światowy lider, Groupe Beneteau, oferuje ponad 120 modeli jednostek rekreacyjnych, aby sprostać różnorodnym potrzebom i projektom żeglarskim klientów, niezależnie od tego, czy są to jednostki żaglowe czy motorowe, jednokadłubowe czy katamarany. Poprzez swoją Dywizję Rozwiązań Żeglarskich Grupa jest także zaangażowana w usługi obejmujące dzienny lub tygodniowy wynajem łodzi, mariny, sektor cyfrowy i finansowanie..

Więcej informacji:

www.beneteau-group.com

CA AUTO BANK Siedziba Główna – Biuro Prasowe

Giovanni Santonastaso

giovanni.santonastaso@ca-autobank.com

 

GROUPE BENETEAU DZIAŁ KOMUNIKACJI MEDIALNEJ

Barbara Bidan

Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej

b.bidan@beneteau-group.com

Tel +33 / (0)6 02 17 13 14

Podziel się

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • E-mail